API – Facebook

Nachádzate sa tu:
<Všetky témy

1. Budete potrebovať používateľský účet na Facebooku.
2. Prejdite na  stránku https://developers.facebook.com/
3. Kliknite na  4. Zaregistrujte sa a overte svoj účet. 5. Zadajte názov svojej aplikácie na Facebooku (môžete zvoliť názov, ktorý označuje vašu platformu, napríklad „Spoločnosť Apps Maker Company“). Tento názov sa zobrazí používateľom aplikácie, keď si budú chcieť vytvoriť účet v mobilnej aplikácii prostredníctvom služby Facebook connect. 5. Kliknite na „ Pridať prvý produkt  6. Vyberte v zozname  Facebook Prihlásenie “ kliknutím na „ Nastaviť “: 

7. Formáty preskočte tak, že v ľavej ponuke prejdete do ponuky nastavenia> základné.

 

Tu sú ID aplikácie a tajomstvo, ktoré budete používať vo FiredUp. Existujú dva spôsoby použitia kľúča Facebook API vo FiredUp:

  • V Backoffice> nastavenie> apis
    Toto sa použije vo všetkých vašich aplikáciách. Výhodou je, že nebudete musieť vytvárať kľúč API pre aplikáciu. Nevýhoda je v prípade použitia Facebook prihlásenia v aplikácii: používateľom sa zobrazí názov aplikácie Facebook, ktorý používate pre celý svoj FiredUp. Špeciálne pre majiteľov Platform Edition to teda znamená, že klienti vašich potenciálnych predajcov uvidia názov vašej stránky na Facebooku. Našou radou je zvoliť si všeobecný názov, aby vás vaši predajcovia neotravovali.
  • V editore aplikácie> nastavenia> apis
    Toto bude špecifické pre aplikáciu. Výhodou je, že si môžete zvoliť názov svojej aplikácie na Facebooku, ktorý sa zhoduje s názvom vašej aplikácie, a to s rovnakou ikonou. Týmto spôsobom, keď používateľ aplikácie použije prihlasovacie údaje pre Facebook, Facebook zobrazí aplikáciu so žiadosťou o súhlas používateľov, ktorá má rovnaký názov ako aplikácia. Nevýhodou je, že musíte vytvoriť kľúč API pre aplikáciu.

Upozorňujeme, že pre aplikáciu môžete pridať konkrétny kľúč rozhrania Facebook API, aj keď máte v backoffice kľúč Facebook API, ten, ktorý ste nastavili pre jednu aplikáciu v editore, prevezme ten z vášho backoffice.
Podľa vášho výberu skopírujte a prilepte svoje „ ID aplikácie “ a „ Tajné slovo aplikácie “ do svojho servera FiredUp Backoffice v časti Nastavenia> API alebo do editora v časti Nastavenia> API.

8. V prípade, že vytvoríte kľúč Facebook pre jednu aplikáciu, vo svojom editore FiredUp choďte do nastavení> API a skopírujte adresy URL spätného volania (ak vytvoríte kľúč Facebook pre svoj backoffice, nemusíte sa s týmito URI trápiť. . Prejdite teda na krok 9):

9. V ľavom menu nastavení Facebooku kliknite na „ Facebook Login “> „ Settings “ a vložte URL, potom kliknite na „ Save changes “ (v prípade kľúča pre váš backoffice, stačí zadať https: // localhost / callback) ):

  • https: // localhost / callback sa používa na telefónoch a tabletoch. Kľúč API z backoffice> nastavenia> API teda bude fungovať pre všetky vaše aplikácie v telefóne alebo tablete.
  • https://your.domain.com/592ed1d162310?login_fb=true je špecifický pre web html5 vašej aplikácie.
    Ak teda chcete mať prihlasovacie meno pre Facebook na webovej stránke html5 svojich aplikácií, budete musieť vytvoriť nové Facebook API a pridať ho do nastavení API editora.

10. V poli Domény aplikácií nechajte pole prázdne. Pre kategóriu zvoľte „ Komunikácia “.
11. Kliknite na „ + Pridať platformu “ a zvoľte „ Webové stránky “:

12. Do poľa URL stránky zadajte adresu svojej platformy (alias vaša FiredUp), tentokrát pomocou „http: //“ a „www.“ ak je vaša platforma na vašej hlavnej doméne. Ak sa nachádza v subdoméne, zadajte svoju subdoménu ako http://apps.mydomain.com. Zadajte tiež adresu URL svojho názvu domény a http: //*.vasadomena.com (ak je váš server FiredUp na adrese firedup.domain.com, zadajte http: //*.domena.com “. Potom uložte.
(Odporúčame vám nastavte adresu „http“ aj „https“, a teda 6 záznamov)

13. Môžete tiež pridať ikonu aplikácie pre svoju aplikáciu. Nie je to povinné, ale vaša aplikácia na Facebooku bude profesionálnejšia s ikonou, keď bude používateľ vyzvaný na pripojenie k svojmu účtu na Facebooku. Kliknite na „ Uložiť zmeny “.
14. V ľavom menu kliknite na „ App Review “:

15. Prepnúť „ Zverejniť aplikáciu Moje DPAPP? “Až„ ÁNO “.
16. Hotovo

predchádzajúca Ako nakonfigurovať Paypal
ďalšia Kľúč Google API pre Youtube
Obsah